• Takie zachody słońca tylko na Mazurach

  • Już wkrótce sezon na grzyby - zapraszamy

    Atrakcyjne ceny po sezonie !

  • Centrum sportów wodnych

    Specjalne zniżki dla naszych gości

  • Rowerowe wycieczki po mazurskich bezdrożach

  • Poczuj wiatr we włosach

Rydzewo na Mazurach

Miejscowość Rydzewo znajduje się nad jeziorem Bocznym, będące odnogą jeziora Niegocin. Rydzewo leży około 16 km na południe od Giżycka na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Miasteczko otoczone jest kompleksem leśnym co czyni je swoistą oazą spokoju.

Zniszczone w trakcie działań wojennych w czasach pierwszej wojny światowej, następnie odbudowane.

Znajduje się tu kościół (dawniej ewangelicki wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r. Wieża kościoła została zbudowana w 1772 r.
Ołtarz główny pochodzi z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć z około 1520 r

W Rydzewie ok. 1695 urodził się ks. Michał Pilchowski, polski duszpasterz i wydawca pism religijnych w Królewcu.

Zagospodarowane brzegi jeziora zachęcają wręcz do spędzenia tutaj co najmniej kilku godzin korzystając z ofert firm oferujących swoje usługi dla turystów.

– Plaże ( łagodne zejścia do wody, dno piaszczyste )
– wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego ( jachty, kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie, quady, rowery turystyczne itp. )
– tawerny,
– jadłodajnia
– restauracje
– punkty małej gastronomii,
– sklepy przemysłowo spożywcze
– campingi
– liczne oferty noclegowe
– przystań Żeglugi Mazurskiej
– przystanek PKS
– poczta

Dzika przyroda, lasy i czysta woda dają niepowtarzalną możliwość do obcowania z naturą. Ta romantyczna kraina ma również ogromny potencjał dla osób z pomysłami i aktywnie spędzających czas – żeglarzy, płetwonurków, windsurferów i amatorów sportów motorowodnych. Mazury Cud Natury!

Pojezierze Mazurskie, w tym Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, jest największym skupiskiem jezior w Polsce. Obszar wyróżnia się szczególne urozmaiconym krajobrazem i niezakłóconą przyrodą. Malownicze jeziora i rzeki otaczają nieprzebyte kompleksy leśne oraz rozległe łąki. Liczne wzgórza kryją liczne wąwozy i jary, które są idealnym miejscem dla romantycznych wycieczek.

Mazury to region, który od zawsze przyciągał ludzi kreatywnych, szukających niezapomnianych doświadczeń. Tutejsza przyroda to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa, windsurfingu, sportów motorowych, nurkowania, pieszych wycieczek i jazdy konnej. Bardzo popularne są tu również kuligi, bojery, curling i hokej.